A Balatonalmádi Plébánia a Kelet-Balatoni Kistérség egyik lelkipásztori köpontja.
Innét van ellátva Káptalanfüred és Vörösberény.
Minden Plébánián, annak alapítása évétől anyakönyveket vezetnek az adott Plébánián történt keresztelésekről, házasságkötésekről, temetésekről. (Esetleg bérmálásról is)

A Balatonalmádi Plébánián 1935-től; a Vörösberényi Plébánián 1783-tól van anyakönyv vezetés. Káptalanfüreden nincs anyakönyvezés, mert nem Plébánia. Akit ott kereszteltek, ott temettek, vagy ott kötött házasságot, annak erre vonatkozó adatai 1991-ig részben az Alsóörsi, részben a Felsőörsi, azt követően a Balatonalmádi Plébánia anyakönyveiben vannak feljegyezve.

Jelenleg a felsorolt települések anyakönyvi adataihoz a Balatonalmádi Plébánián lehet hozzá jutni. Az anyakönyvek nyilvánosan nem hozzáférhetők, de személyes kérésre (telefonon, levélben, vagy e-mail-ben való megkeresésre) szükség esetén ezen anyakönyvek alapján kivonatot készítünk.