Minden önálló jövedelemmel rendelkező, katolikusnak megkeresztelt személy lelkiismeretbeli kötelessége, hogy évente, meghatározott összeggel támogassa a lakóhelye szerinti plébániát:

Ennek jelenlegi minimum összege 3500 Ft/fő/ év;

maximuma az éves netto jövedelen 1%-a,

vagy a kettő közé eső bármely összeg.

Természetesen külön adománnyal is lehet támogatni a plébániát, általában hozzájárulva a működési és fenntartási költségekhez.

Lehet célhoz kötött adománnyal is támogatást nyújtani. (Pl.: eszközbeszerzés, virág vásárlás...) Ezt azonban egyeztetni és közölni kell a lelkipásztorral.

Lehet támogatást nyújtani alapítványon keresztül is.

Az alapítvány neve:

VESZPRÉM EGYHÁZMEGYEI ÉPÍTÉSI ÉS FELÚJÍTÁSI ALAPÍTVÁNY

számlaszáma:

11748007-20058438

Befizetési csekket a plébánián lehet kérni, vagy átutalással is lehetséges a számlára pénzt küldeni.

Nagyon fontos azonban, hogy a közlemény rovatban ott szerepeljen: BALATONALMÁDI vagy VÖRÖSBERÉNY a szándéktól függően.