A Plébánia fő "tevékenysége" a lelki természetű dolgokra irányul.
Az alábbiakban a közös imádságok alkalmait és a szentségek vételével kapcsolatos gyakorlati tudnivalókat ismertetjük.

RENDSZERES
IMÁDSÁGOS ALKALMAK

Szent Imre templom

Szentségimádás:
Minden hónap 13. napján az esti szentmise előtt egy órával
Litánia:
Májusi litánia az esti szentmisék előtt 18.45-től.
Rózsafüzér:
Októberben az esti szentmisék előtt 17.30-tól
Keresztút:
Nagyböjt péntekjein az esti mise előtt fél órával.

A Rózsafüzértársulat titokcseréje, imádsággal:
Minden hónap utolsó vasárnapján az esti szentmise után.

Szent Margit kápolna

„Az Irgalmasság órája”. Közös imádság:
Minden szerdán délután 3 órakor.

„Jézus Szíve Családja” imaórája:
Minden hónap első csütörtökjén.

Vörösberény

Rózsafüzér és közös imádságok:
Vasárnap kivételével minden nap reggel 7.15-től,
kedden és pénteken ezt követően 8.00-kor szentmise.

Rózsafüzértársulat titokcseréje, imádsággal:
Minden hónap első vasárnapján 15.00-kor

Alsóörs
A szombat esti szentmisék előtt rózsafüzér imádság.

MISESZÁNDÉK
Mise szándékot élőkért, holtakért bármelyik szentmisére elő lehet jegyeztetni, lehetőleg abban a templomban, ahol a szentmisét kérjük.
Tiszteletdíja: 1500 Ft

GYÓNTATÁS
A szentmisék előtt (lelki beszélgetés: külön megbeszélés szerint)

KERESZTELÉS
Gyermekkeresztelés templomainkban havonta egy vasárnap lehetséges a déli órákban, megbeszélés, egyeztetés szerint.

ELSŐÁLDOZÁS, BÉRMÁLKOZÁS
A hitoktatásban rendszeresen résztvevő gyermekek számára évente a 3. ill. 8. osztályos korban.

HÁZASSÁGKÖTÉS
A házasodni szándékozók a kívánt időpont előtt minél korábban (legkésőbb 3 hónappal jelentkezzenek az Almádi Plébánián. A házasságkötést minden esetben jegyesbeszélgetés előzi meg. Ezek alkalmait személyesen egyeztetjük.

BETEGLÁTOGATÁS
A lelkipásztor bármikor, bárkihez elmegy a közeli kórházakba is, hogy szentségekben részesítse a templomba eljönni nem tudó híveket.
Aki idős kora miatt nem tud templomba jönni, de igényli hogy a nagy ünnepek előtt szentségekhez járulhasson felvesszük az állandó látogatási listára.
Kérjük a hozzátartozókat ezt jelezni.