EUKARISZTIKUS KONGRESSZUS MISSZÓS KERESZTJE

Hamarosan nagy megtiszteltetés éri Plébániánkat. Május 12-én, szombaton hozzánk érkezik a 2020-as Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszus Missziós keresztje.

RÉSZLETES PROGRAM

Május 13-án, vasárnap, a 18 órakor kezdődő esti szentmiséhez kapcsolódóan fogadjuk ünnepélyesen a missziós keresztet. A kereszt négy teljes napot tölt nálunk.

A kereszt jelenlétéhez kapcsolódó lelki programok.

Május 13. vasárnap. 17.00: Fatimai imaóra. 18.00: ünnepi szentmise. Főcelebráns: vitéz Ajtós József László prépost, kerületi esperes. Koncelebrálanak a Palotai esperesi kerület papjai. A szentmisén Plébániánk kórusa mellett közreműködnek a „Zirci Fúvósok”, Karácson Zoltán vezényletével.

Május 14. hétfő. 18.00: a Vörösberényi Plébánia és Káptalanfüredi filiális egyházközség látogatása a missziós keresztnél. Imaóra és szentmise.

Május 15. kedd. 18.00: a Balatonalmádi és Vörösberényi imacsoportok, Rózsafüzér társulatok és a Máltai Szeretetszolgálat helyi csoportjának imaórája, majd szentmise.

Május 16. szerda. 18.00: A Plébánia családos közösségének és hittanosainak imaórája, majd 19 órakor szentmise.

A Szent Imre templom a Missziós kereszt ittléte idején

minden nap délelőtt 10 órától nyitva lesz, szabadon látogatható!

FIGYELEM FELHÍVÁS!

Külön is kérek mindenkit, ne felejtse el, hogy május 13-án vasárnap,

az esti szentmise kivételesen 18 órakor kezdődik!