A Szent Ignác kórus énekével vette kezdetét a szeptember 8-án Kisboldogasszony napján a Szentmise a Szent Imre templomban.
A mise kezdetén Szabó János helyi plébános köszöntötte Soltész Miklós egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárt, Keszey János polgármestert, a jelenlévő világi és egyházi képviselőtestületi tagokat.

Ha az Úr nem építi a házat, az építők hiába fáradnak. Hogyha az Úr nem őrzi a várost, az őr hiába őrködik fölötte.”

Készült és épült a Magyar Kormány 13 millió forintos támogatásából;

a szolgálati lakás pedig a hívek adományiból.